Neler Yapıyoruz?

 
Máh-roc, 2016 yılında, yeni moda ve sürdürülebilir giyim alanında farkındalık yaratmak amacıyla kurulmuştur. 2 yılı aşkın bir süredir, dünyanın dört bir yanından artık ve istenmeyen kumaşları topluyoruz. Daha sonra tüm bu farklı malzemeler balat / İstanbul'daki atölyesimizde bir araya gelerek ikinci bir yaşam için yeniden doğarlar.
Esas olarak her zaman seyahat ve çok gizemli bir geçmişe sahip göçebeler olarak Afgan topraklarında yaşayan Baloch Kabilesi ilham kaynağımız. Ürünlerimiz Baloch insanların yaşam tarzının dışa vurumudur. Tasarımlarımız göçebelerin farklı topraklarda yapılan kabile yolculuklarına geri dönememeleri gibi aynı tasarımı çoğaltmak mümkün olmayan ürünlerdir.Mah-roc kelimesi Baloch dilinde ay ve güneş anlamına gelir.
 
What we do?
Máh-roc was founded in 2016 to create awareness in upcycled fashion and sustainable clothing. For more than 2 years, leftover and unwanted garments were collected from all around the world. Then all these different materials come together gathered at our atelier in Balat / Istanbul to be born again from their ashes for a second life.
We are mainly influenced by Baloch Tribe that are living in Afghan soil as nomads who travel all the time and have a very mysterious past. Our products resemble Baloch people’s lifestyle, in a sense that they are individually unique so it is not possible to reproduce the same design, as the tribe journeys across different lands. The word mah-roc means, the moon and the sun in Baloch language.